[Rozmiar: 33318 bajtów]
                   [Rozmiar: 8658 bajtów]

IV  EDYCJA GREBOCICKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIKI NONEJ 1 RUNDA

ALE AKCJA - GALERIA ZDJĘĆ

W dniu  25 marca odbył się turniej piłki nożnej halowej chłopców w ramach "ALE AKCJA - RUSZ SIĘ CZŁOWIEKU". Udział wzięło 8 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: klasy V-VI i IV  -młodsze. Uczestnicy klas V-VI to dwie drużyny ze SP Grębocice: Czerwone Diabły i FC Pomarańcze (kolor koszulek zdecydował o nazwie drużyny) oraz SP Rzeczyca i SP Przedmoście. W klasach IV i młodszych wystąpiły także dwie drużyny: Czerwony Manchester i Snow Kids oraz SP Rzeczyca i SP Przedmoście. Turniej został rozegrany z zasadą "każdy z każdym". Czas gry 2 x 7 minut. Sędzią turnieju był pan Andrzej Marcinowski.

Pierwsi na boisku zaprezentowali się zawodnicy grupy starszej. W wyniku przeprowadzonego losowania kolejność meczów była następująca:

1. Czerwone Diabły - SP Przedmoście         8:0

Mecz przez pierwsze minuty był wyrównany. Czerwone diabły nie mogły zdobyć bramki w 100% sytuacjach. Od momentu zdobycia pierwszego gola nie podzielnie panowali na boisku zdobywając osiem bramek P. Kubiak - 4 i A. Karcz - 4). Zgromadzona publiczność biła brawo. Dziewczęta z klasy szóstej dopingowały kolegów różnymi przyśpiewkami. Na trybunach trwało świętowanie wysokiego zwycięstwa. Zawodnicy z Przedmościa schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami.

2. SP Rzeczyca        - FC Pomarańcze         1:2

Drugi mecz dostarczył kibicom nie mniej emocji niż pierwszy. Na boisku trwała wyrównana walka. Więcej okazji do zdobycia bramki miały FC Pomarańcze. Ale stara zasada piłkarska mówi, że " nie wykorzystane sytuacje mszczą się" . SP Rzeczyca objęła prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym. FC Pomarańcze zmobilizowały się i za chwilę doprowadziły do wyrównania po bramce K. Gila. Na minutę przed końcem kolejna akcja w wykonaniu Pomarańczy zakończyła się ich sukcesem. Bramkę na wagę zwycięstwa uzyskał A. Filiczkowski. Po końcowym gwizdku FC Pomarańcze odtańczyły taniec zwycięstwa, a kibice bili im brawo. Przegrani nie mogli uwierzyć,że w tak krótkim czasie stracili dwie bramki i przegrali mecz.

3. Czerwone Diabły  - SP Rzeczyca             3:1

Faworytami tego meczu były Czerwone Diabły. Ich poprzednie zwycięstwo budziło respekt. Natomiast SP Rzeczyca przegrała mecz w minimalnym stosunku i chciała się zrewanżować. Od początku Czerwone Diabły narzuciły swój styl gry. Długie utrzymywanie się przy piłce, a następnie szybka dwójkowa wymiana podań zakończona strzałem. Kilka sytuacji zakończyło się niepowodzeniem. Zawodnicy z Rzeczycy czekali na swoją okazję do kontry. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobyły Czerwone Diabły. Stwarzali kolejne okazję, ale brakowało wykończenia lub bardzo dobrze interweniował bramkarz z Rzeczycy Domink Działo. Nie wykorzystane sytuacje zemściły się na Czerwonych Diabłach. Jedną z nielicznych kontr zawodnicy z Rzeczycy zamienili na bramkę. Gola zdobył Ławniczak Patryk. To podziałało bardzo mobilizująco na drużynę Czerwonych Diabłów. W ciągu minuty strzelili dwa gole(P. Kubiak i A. Karcz) i zapewnili sobie zwycięstwo. Na trybunach trwał festiwal radości ze zwycięstwa Czerwonych Diabłów.

4. SP Przedmoście    - FC Pomarańcze        1:4

Zawodnicy z Przedmościa w tym meczu wyszli bardzo zmobilizowani do walki. Po wcześniejszej wysokiej porażce chcieli się zrehabilirować. Pierwsze minuty były wyrównane. Zawodnicy jedenej i drugiej drużyny starali się zdobyć bramkę. Pierwsi gola zdobyli chłopcy z Przedmościa. Cieszyli się bardzo z pierwszej bramki zdobytej w turnieju. Ta radość trwała chyba za długo bo Pomarańcze doprowadziły szybko do wyrównania. I od tego momentu nie podzielnie panowali na boisku strzelając swoim przeciwnikom jeszcze trzy bramki (K. Gil - 2, A. Filiczkowski - 2). To drugi mecz, w którym Pomarańcze pierwsi stracili bramkę, a mimo to wygrywają mecz. To zwycięstwo dało im możliwość gry o pierwsze miejsce z Czerwonymi Diabłami.

5. Czerwone Diabły   - FC Pomarańcze        2:2

Mecz Czerwonych Diabłów i Pomarańczy miał rozstrzygnąć, która drużyna zajmie pierwsze miejsce. Faworytem meczu były "Diabły". Za nimi przemawiało doświadczenie, lepsza skuteczność w poprzednich meczach, techniki oraz taktyka gry i bardziej pewny bramkarz. Jedynym atutem Pomarańczy miała być waleczność. Pomarańcze wyszły na mecz bardzo skoncentrowane i chciały za wszelką cenę ograć starszych kolegów. T o oni pierwsi strzelili bramkę na początku meczu (K. Gil).  Pomarańcze walczyły o każdą piłkę. Agresywnie kryli nie dając swobody na rozegranie akcji. Stracona bramka podziałała mobilizująco na Czerwone Diabły - remis dawał im końcowy sukces. Pod koniec pierwszej połowy  "Diabły" doprowadzają do remisu (P. Kubiak). Na trybunach słychać było  euforię fanów Czerwonych Diabłów ale także i jęk zawodu fanów Pomarańczy. Druga odsłona meczu znów bardzo dobra w wykonaniu Pomarańczy, którzy wykorzystują błąd obrońcy i wychodzą na prowadzenie 2:1 A. Wawrzyńczuk).  Później na boisku trwała wyrównana walka. Czerwony Diabły starały się doprowadzić do remisu, natomiast Pomarańcze starały się podwyższyć wynik. Na trybunach niebywałe emocje. Fani jednej i drugiej drużyny mobilizowały swoje zespoły. Na trzy minuty przed końcem Czerwone Diabły doprowadziły do remisu, który gwarantował im pierwsze miejsce.Bramkę zdobył a. Karcz. Do końca trwał pojedynek strzelecki obu drużyn w celu strzelenia bramki gwarantującej zwycięstwo. Mecz zakończył się remisem. Był to wynik sprawiedliwy, który nie krzywdził żadnej z drużyn. Pomarańczom pzostał mały niedosyt po remisie. Przed turniejem remis z Diabłami wzięliby w ciemno.

6. SP Przedmoście     - SP Rzeczyca            0:3

Mecz bez większych emocji. Zawodnicy SP Rzeczyca pewnie wygrali i zajęli trzecie miejsce.

Składy drużyn:

1."Czerwone Diabły" - P. Bordon (bramkarz), A. Karcz, P. Kubiak, D. Wróblewski, R. Bartosik, B. Fijałkowski.

2. FC Pomarańcze - B. Bojanowski (bramkarz), K. Gil, N. Mierzwiak, A. Wawrzyńczuk, K. Onuszczak, A. Filiczkowski.

3. SP Rzeczyca - D. Działo (bramkarz), P. Cybulski, P. Ławniczak, K. Skrypak, M. Mazur, M. Walczak.

4. SP Przedmoście - Łętkowski, Olszanowski

Tabela końcowa:

1. Czerwone Diabły       3       7         13:3

2. FC Pomarańcze         3       7           8:4

3. SP Rzeczyca             3        3           5:5

4. SP Przedmoście        3        0           1:15

O godzinie 12 rozpoczął się turniej drużyn z klas IV i młodszych. Kolejność gier:

1. Czerwony Manchester   - SP Przedmoście    0:1

Mecz niewykorzystanych szans podbramkowych. Zawodnicy Czerwonego Manczesteru mieli zdecydowaną przewagę stworzyli kilka 100% okazji, ale zawodziła skuteczność. Pod koniec pierwszej połowy błąd obrońcy Manchesteru spowodował utratę bramki. Niestety jak sie poźniej okazało także i porażkę zespołu Czerwonego Manchesteru. Druga połowa to ataki zawodników Czerwonego Manchesteru, którzy nie potrafili udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki. SP Przedmoście ograniczało się do wybijania piłki i utrzymywania korzystnego dla nich rezultatu. Wynik nie uległ zmianie i SP Przedmoście wygrało.

2. SP Rzeczyca                 -  Snow Kids           0:0

Drużyna Kids'ów składała się z najmłodszych zawodników. W meczu z SP Rzeczyca nie było widać różnicy w poziomie gry. Obydwie drużyny stworzyły kilka sytuacji, które mogły zakończyć się bramki. Kibice mocno dopingowali Kids'ów.

3. Czerwony Manchester  -  SP Rzeczyca         1:0

Od początku meczu uwidoczniła się przewaga Czerwonego Manchesteru. Stwarzali sobie sytuacje pod bramkowe, ale skuteczność znów była zerowa. Pod koniec pierwszej połowy po wzorowo rozegranym rzucie różnym J. Starmach strzelił gola. Druga połowa nie zmieniła przebiegu gry. Czerwony Manchester atakował i stwarzał sytuacje. Natomiast Rzeczyca ograniczała się do obrony wyniku i nielicznych kontataków.

4. SP Przedmoście           -  Snow Kids            2:0

SP Przedmoście wygrywając z Snow Kids'ami zapewniali sobie zwycięstwo w całym turnieju. Mecz zaczęli bardzo aresywnym presingiem starając się przejąć szybko piłkę i wyprowadzić kontrę. Przyniosło to efekt zdobyli bramkę po zespołowej akcji. Za chwilę zdobyli drugiego gola wykorzystując niezdecydowanie zawodników Kids'ów. Dwa zero zadowoliło zawodników z Przedmościa. Gra się wyrównała. Druga połowa to nieznaczna przewaga Snow Kids'ów. Wynik nie uległ zmianie i Przedmoście mogło cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.

5. Czerwony Manchester  -  Snow Kids           4:1

Zawodnicy Czerwonego Manchesteru wygrali derbowy pojedynek z młodszymi kolegami. Strzelili cztery gole i stracili jednego. Zawodnicy Snow Kids'ów cieszyli się ze zdobytej bramki tak jakby wygrali mecz. Kibice bili brawo za zdobyta bramkę.

6. SP Przedmoście           -  SP Rzeczyca         0:2

Zawodnicy z Przedmościa nie sprostali swoim kolegom z Rzeczycy i przegrali zdecydowanie. Mimo porażki SP Przedmoście wygrało cały turniej klas IV i młodszych.

1. SP Przedmoście                 3        6          3:2

2. Czerwony Manchester       3        6           5:2

3. SP Rzeczyca                     3        4            2:1

4. Snow Kid's                       3        1            1:6

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, smycze i koszulki otrzymane od pomysłodawców turnieju.Ponadto dzięki panu Krzysztofowi Ślufarskiemu drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki. Hurtownia Grawex (pan Jerzy Matus i Paweł Drop) ufundowała dla wszystkich dzieci napoje i słodycze.